פיצה פצץ ברשת

new-site-pizza_30

כתבה על רשת פיצה פצץ בנחברת “הנבחרים”

new-site-pizza_16

פיצה פצץ בנתניה –הטעם המופלא שאהוב על רבים

משבר הקורונה עדיין לא תם באופן סופי, כאשר בתי האוכל השונים עדיין אינם רשאיים לארח סועדים במקומות הישיבה, בעקבות המגבלות שהטילה הממשלה

לכן וכפי שקרה לאורך כמעט כל השנה, המסעדות עדיין נשענות על שירותי המשלוחים, על מנת להביא את המאכלים השונים היישר אל הבתים. במערכת “הנבחרים” ביקשנו לגלות מי הן המסעדות היעילות ביותר בשירות זה, לכן יצאנו בסדרת כתבות והפעם התמקדנו בעולם הפיצריות.

בשבועות האחרונים שלחנו מסרונים לכ- 2,500 קוראים אשר רשומים במערכת, כאשר כל אחד מהם התבקש לציין שם של פיצרייה אחת ממנה התרשם, הן מהטעמים השונים ומהשירות שקיבל.

לאחר בדיקה של 100% מהתשובות שקיבלנו, שם של פיצרייה אחת בלט מעל כולם, “פיצה פצץ” סניף נתניה.

לאור התוצאות, חבר המערכת קפץ אל שדרות טום לנטוס 26, מרכז אלון, שכונת קריית השרון בעיר היהלומים, הלוא היא נתניה, כדי לשוחח עם בעלי הפיצרייה, לבשר לו על בחירת הקורים וללמוד כיצד הם מצליחים לשרות רבים בצורה כה יעילה.

פיצה פצץ – רשת פיצריות ענפה

“פיצה פצץ” היא אחת מרשתות הפיצה הגדולות, המוכרות והאהובות ביותר בישראל. הרשת נוסדה ב 1983 ונכון להיום מחזיקה בלמעלה מ 30  פיצריות ברחבי הארץ.

בארבע השנים האחרונות, בר גל הוא הזכיין של “פיצה פצץ” בנתניה, עולם שהוא חי ונושם מגיל צעיר, על כך הוא סיפר לי: “אני תמיד צוחק ואומר כי הפיצה בחרה אותי ולא אני בה. אבא שלי מנהל שני סניפים של הרשת כבר 25 שנה, סניף אחד בבת חפר והשני בפתח תקווה, כך שבאופן טבעי גם אני בסופו של דבר נכנסתי לעולם הזה של הגבינות, תנורים, משולשים ושאר מאכלים שקשורים למטבח האיטלקי”.

ההתמודדות עם מגבלות הקורונה

צבט לי בלב לראות כיצד 40 מקומות ישיבה של הפיצרייה נשארו ריקים מסועדים בזמן שביקרתי במקום, מציאות קשה לכל מי שעוסקים במסעדנות בשנה האחרונה, שנת הקורונה. לשמחתי גיליתי כי למרות הכל, הסניף הנתנייתי של “פיצה פצץ” עושה חיל למרות המגבלות.

“בארבע השנים שאני מנהל את הסניף בזיכיון, הגדלתי את מספר הלקוחות הקבועים בצורה משמעותית, כך שהבסיס הרחב הזה לא הלך לאיבוד. מעבר לזה, בגלל שאי אפשר לצאת ולשבת לאכול בחוץ, בשנה האחרונה מספר ההזמנות שקיבלנו קפץ פי שלושה, עד כדי כך שהייתי חייב לתגבר באופן משמעותי את שירות המשלוחים שלי, והיום אנחנו מגיעים לכל פינה בנתניה ובאבן יהודה”, סיפר בר.

כאשר חקרתי אודות התפריט, יכולתי להבין את הפופולריות הגדולה של “פיצה פצץ” בנתניה, תפריט עשיר במאכלים שונים ומגוונים. בכל הנוגע למטבח האיטלקי, מעבר לחמישה מגשים בגודל שונה (אישי, זוגי, משפחתי, גדול וענק) עם 100% גבינה, כאשר יש גם פיצה ללא גלוטן וקרוב ל 20 תוספות. מי שעוד מככבים הם מספר מנות של פסטות, ניוקי ורביולי, פוקצ’ה חמה במבחר טעמים וקלצונה.

גם המטבח הישראלי מקבל פה במה מרכזית, בין היתר ניתן להזמין: מלאווח בכמה גרסאות, זיווה, ג’חנון, טוסטים ועוד, לצד מספר סלטים טריים ועסיסיים.

תוך כדי השהות שלי במקום, הגיעו גם לא מעט לקוחות שביצעו הזמנה ובאו לקחת זאת באופן עצמאי, ניצלתי את ההזדמנות ושוחחתי עם כמה מהם.

נעמה.ג תושבת העיר סיפרה לי: “יש לא מעט פיצריות בנתניה, אבל הילדים שלי שרופים רק על פיצה פצץ וכפי שאתה בטח יודע, ילדים לא טועים. הפיצה דקה, מפוצצת בגבינה, הבצק פריך, יש יופי של תוספות, מה צריך יותר מזה? גם המחיר עממי ולכן אין לי בעיה להזמין או לבוא לקחת מספר פעמים בשבוע. הילדים שלי שבעים, לי זה חוסך עבודה במטבח, כך שהתענוג הוא משותף, לי ולהם”.

גם דורון.צ החמיא לבעלי המקום: “לא הולך ברגל לשרוד בתקופה כלכלית כל כך קשה, בטח ובטח בכל הנוגע לתחום האוכל. בעוד שמקומות אחרים סוגרים בגלל הפסדים, מחמם את הלב לראות כיצד הפיצרייה הזו שוקקת חיים. אי אפשר לתחמן את הלקוחות, מקום טוב הוא מקום שימשיכו להזמין ממנו, לכן גם אני חוזר לפה שוב ושוב, אף פעם לא מתאכזב. לא משנה מה אני או בני המשפחה שלי מזמינים, אם זה פיצות או שאר מאכלים, הכל תמיד מגיע מריח טוב, טרי ונקי, תמורה מלאה לכל שקל”.

לאחר שגם אני בלעתי בשקיקה מספר משולשים, קינחתי את הארוחה האישית שלי עם קפה טוב מהמכונה וגלידה, לא נותר לי אלא להוריד את הכובע ולהודות לקוראים שלנו, על שהמליצו על “פיצה פצץ” בנתניה ושלחו אותי לחוויה קולינרית מהנה.

המקום כשר למהדרין, ושעות הפתיחה הם:

ימים א’ עד ה’ בין השעות 10:– בבוקר עד 23:00 בלילה.

יום שישי בין השעות 10:00 בבוקר ועד 14:30 בצהריים.

מטצאי שבת, חצי שעה לאחר השבת ועד 22:30 בערב.

אם הכתבה הזו עשתה לכם טעם של עוד, זה הזמן לקחת את הטלפון ולהזמין: 09-898-8099

אתר: https://www.piza-pazzaz.co.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/Pizzapazazks